پايگاه اطلاع رساني دفتر آيت الله العظمي شاهرودي دام ظله
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • ولادت   
 • 1389-11-04 12:32:13  
 • تعداد بازدید : 20   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • امام حسن(عليه السلام)

  هو سيد اهل الجنة و حجة الله على الامة

   

  امام حسن (ع) اولين فرزند فاطمه و على در نيمه رمضان سال سوم هجرى در مدينه ديده به جهان گشود. از ام فضل، همسر عباس بن عبدالمطلب نقل شده كه گفت من به رسول خدا عرض كردم: يا رسول الله در خواب ديدم كه عضوى از اعضاى شما در خانه من است. حضرت فرمودند: خير است، به زودى فاطمه فرزندى مى آورد و تو او را شير مى دهى. زمانى نگذشت كه امام حسن متولد شد و ام الفضل او را شير داد.

  وقتى خبر تولدش به رسول خدا رسيد سرشار از شادى شد و همان دم به خانه دخترش فاطمه شتافت و با صداى بلند از اسماء پرسيد فرزندم كجاست؟ اسماء نوزاد را كه در پوششى زرد رنگ پوشانده شده بود به پيامبر داد. پيامبر او را در آغوش گرفت و فرمود: مگر نگفته بودم كه نوزاد را در پوشش زرد نپوشانيد؟ سپس در گوشش اذان گفت تا در نهاد او بذر توحيد بپاشد. اين نخستين صدايى بود كه به گوش نوزاد بزرگوار رسول خدا مى رسيد.
  سپس از على پرسيد آيا نامى براى فرزندتان انتخاب كرده ايد؟ على پاسخ داد: هرگز در اين كار بر شما پيشى نمى گيريم. پيامبر لختى سكوت كرد و سپس به فرمان الهى او را «حسن» ناميد، اسمى كه هرگز در دوران جاهليت شنيده نشده بود. در روايت آمده است كه جبرئيل از طرف خدا به پيامبر تبريك گفت و از او خواست تا نام مولود را همنام فرزند هارون، جانشين موسى (ع) بگذارد ; نام فرزندان هارون به عبرى شُبَّر و شُبير بود كه به عربى حسن و حسين مى شود. زيرا پدرشان على (ع) هم شأن هارون بود و جانشين پيامبر.

   

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :

   
   
   
   
   

  آدرس: قم - روبروي شبستان امام خميني(ره) - دفتر آيت الله العظمي شاهرودي (دام ظله)

  تلفن: 7730490 3، 7744327 3- 025 فکس: 7741170 3- 025  

  پست الکترونيک: info@shahroudi.net / esteftaa.shahroudi.com@gmail.com